Lazer Baskı

Başta metal yüzeyler olmak üzere, ahşap, cam, deri ve pleksiglass ürünlere lazer ışığı yansıtılarak yapılan iz bırakma işlemidir. Lazer baskı da iz bırakma işlemi lazer ışınının vurduğu yüzeyin yakılarak zeminden aşağı inmesi şeklinde olmaktadır. Böylece lazer baskı yapılan promosyon ürünü üzerindeki baskıyı yıllarca muhafaza edebilmektedir. Lazer Baskı da; belirttiğimiz üzere sadece kazıma yapıldığı için baskı yapılan ürünün zeminini hangi malzemeden yapılmışsa ona göre renk çıkmaktadır.

 

UV Baskı

U.V. (ultraviole) baskı tekniği, güneş ışığına dayanıklılığı ile baskı çalışmalarının kurumasını kısıtlamak amacı ile kurutma süresini 1 sn.'den daha az süreye inmesi ve bununla birlikte boya özelliğinden dolayı güneşten solma gibi baskıya zarar veren nedenlerin ortadan kalkmasını sağlar. UV Baskı sistemi ile gerçekleştirilen baskı malzemesi su gibi maddelerden etkilenmezler, ofset baskı ile basılan malzemelere göre daha dayanıklıdırlar.

 

Tampon Baskı

Silikon aracılığı ile boyanın baskı yapılacak yüzeye aktarılması ile yapılan bir baskı türüdür.

Serigrafi Baskı

Boyanın nesneler üzerine ipek klişe aracılığı ile aktarıldığı bir baskı türüdür. Geleneksel matbaa baskı türü ile benzerlikler içerir.

Gofre Baskı

Gofre uygulamasını yapmak için önce klişe yapılır. Daha sonra baskısı yapılan kağıda, farklı bir makine ile bu klişe aracılığıyla, pres uygulanarak kağıdın kabarması sağlanır.